ES18A05-P1JU
Plug-In AC Adapters 15W 5V 3A
product image
ES18A05-P1JU Picture
SeekIC No. : 002765594 Detail
ES18A05-P1JU: Plug-In AC Adapters 15W 5V 3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ES18A05-P1JU
Mfg:
Mean Well
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Region : Universal Mounting Style : Desktop
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC, 135 VDC to 370 VDC Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 18 W Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A DC Output Connector : 2.1 mm Barrel Plug
AC Plug included/required : Required Commercial/Medical : Commercial
Description
Efficiency :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
AC Plug included/required : Required
Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 18 W
Region : Universal
Mounting Style : Desktop
DC Output Connector : 2.1 mm Barrel Plug
Output Current (Channel 1) : 3 A
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC, 135 VDC to 370 VDC