ES18A28-P1J
Plug-In AC Adapters 18W 28V 0.64A
product image
ES18A28-P1J Picture
SeekIC No. : 002765311 Detail
ES18A28-P1J: Plug-In AC Adapters 18W 28V 0.64A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ES18A28-P1J
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC, 135 VDC to 370 VDC Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 18 W Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Output Current (Channel 1) : 0.64 A DC Output Connector : 2.1 mm Barrel Plug
Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 18 W
Region : Universal
Mounting Style : Desktop
DC Output Connector : 2.1 mm Barrel Plug
Output Voltage (Channel 1) : 28 V
Input Voltage Range : 90 VAC to 264 VAC, 135 VDC to 370 VDC
Output Current (Channel 1) : 0.64 A