ESC22DRTI-S93
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD
product image
ESC22DRTI-S93 Picture
SeekIC No. : 003148738 Detail
ESC22DRTI-S93: CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESC22DRTI-S93
Configuration : IGBT-Inverter Card Type: Non Specified - Dual Edge
Gender: Female Number of Positions/Bay/Row: 22
Number of Positions: 44 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row: 22
Flange Feature: Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Parameters:
Technical/Catalog InformationESC22DRTI-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesFlange
Number of Positions 44
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlue