ESC22DRTS-S93
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD
product image
ESC22DRTS-S93 Picture
SeekIC No. : 003148746 Detail
ESC22DRTS-S93: CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESC22DRTS-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 22 Number of Positions: 44
Card Thickness: 0.093" (2.36mm) Power Dissipation : 400 W
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Color: Blue
Flange Feature: Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Number of Positions/Bay/Row: 22
Parameters:
Technical/Catalog InformationESC22DRTS-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesFlange
Number of Positions 44
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlue