F30J10KE
Wirewound Resistors - Chassis Mount 30watt 10K 5% Stackohm
product image
F30J10KE Picture
SeekIC No. : 001290347 Detail
F30J10KE: Wirewound Resistors - Chassis Mount 30watt 10K 5% Stackohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F30J10KE
Mfg:
Ohmite
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 30 Watts Temperature Coefficient : 260 PPM / C
Series : 250 Operating Temperature Range : + 25 C to + 350 C
Dimensions : 25.4 mm W x 31.75 mm L Packaging : Bulk
Product : Power Resistors Wirewound Vitreous Enamel
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Bulk
Resistance : 10 KOhms
Temperature Coefficient : 260 PPM / C
Operating Temperature Range : + 25 C to + 350 C
Series : 250
Power Rating : 30 Watts
Dimensions : 25.4 mm W x 31.75 mm L