F310R-12LC
FAN 12VDC 30X10MM .48W 3.18CFM
product image
F310R-12LC Picture
SeekIC No. : 003439472 Detail
F310R-12LC: FAN 12VDC 30X10MM .48W 3.18CFM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F310R-12LC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: F310R Manufacturer: Copal Electronics Inc
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 30mm L x 30mm H x 10mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 0.48W
Features: - RPM: 7000 RPM
Noise: 17 dB(A) Static Pressure: 0.092 in H2O (23.0 Pa)
Package / Case : SOT-307 Air Flow: 3.2 CFM (0.09m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Sleeve
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Bearing Type: Sleeve
RPM: 7000 RPM
Power (Watts): 0.48W
Size / Dimension: Square - 30mm L x 30mm H x 10mm W
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Manufacturer: Copal Electronics Inc
Static Pressure: 0.092 in H2O (23.0 Pa)
Series: F310R
Noise: 17 dB(A)
Air Flow: 3.2 CFM (0.09m³/min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationF310R-12LC
VendorCopal Electronics Inc
CategoryFans
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)0.48W
Bearing TypeSleeve