F320G476MAA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volts 47uF Polymer Tantalum
product image
F320G476MAA Picture
SeekIC No. : 001102843 Detail
F320G476MAA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volts 47uF Polymer Tantalum
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F320G476MAA
Mfg:
Nichicon
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 47 uF Voltage Rating : 4 Volts
Tolerance : 20 % Packaging : Bulk
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Height :
Mfr Case Code :
Operating Temperature Range :
Series :
Product :
ESR :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 47 uF
Voltage Rating : 4 Volts
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationF320G476MAA
VendorNichicon (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance47F
Voltage - Rated 4V
Tolerance±20%
Package / Case3216-16 (EIA) 1206
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 105°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)180.0 mOhm
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C