F4-100R06KL4
IGBT Modules 1200V 100A LOW LOSS FOUR PACK
product image
F4-100R06KL4 Picture
SeekIC No. : 00141661 Detail
F4-100R06KL4: IGBT Modules 1200V 100A LOW LOSS FOUR PACK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F4-100R06KL4
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~6
  • 6~10
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Quad
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 1.95 V
Continuous Collector Current at 25 C : 130 A Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Power Dissipation : 430 W Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : EconoPACK 2B
Description
Packaging :
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Product : IGBT Silicon Modules
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Collector-Emitter Saturation Voltage : 1.95 V
Continuous Collector Current at 25 C : 130 A
Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Power Dissipation : 430 W