F750G337MCC
Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volts 330uF 3.2x7.1
product image
F750G337MCC Picture
SeekIC No. : 001082355 Detail
F750G337MCC: Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volts 330uF 3.2x7.1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F750G337MCC
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 330 uF Voltage Rating : 4 Volts
ESR : 0.15 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 2812 Case Code - mm : 7132
Height : 2.5 mm Mfr Case Code : C Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : F75
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Mfr Case Code : C Case
Capacitance : 330 uF
ESR : 0.15 Ohms
Height : 2.5 mm
Voltage Rating : 4 Volts
Case Code - in : 2812
Case Code - mm : 7132
Series : F75
Parameters:
Technical/Catalog InformationF750G337MCC
VendorNichicon (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance330F
Voltage - Rated 4V
Tolerance±20%
Package / Case7132-25 (EIA)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)150.0 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C