F910E477MNC
Tantalum Capacitors - Solid SMD 2.5volts 470uF 7.3x4.3
product image
F910E477MNC Picture
SeekIC No. : 001087513 Detail
F910E477MNC: Tantalum Capacitors - Solid SMD 2.5volts 470uF 7.3x4.3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F910E477MNC
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 470 uF Voltage Rating : 2.5 Volts
ESR : 100 mOhms Tolerance : 20 %
Height : 2.8 mm Mfr Case Code : N Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : F91
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Height : 2.8 mm
Mfr Case Code : N Case
Series : F91
ESR : 100 mOhms
Capacitance : 470 uF