F920E336MPA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 2.5volts 33uF 2x1.3
product image
F920E336MPA Picture
SeekIC No. : 001087822 Detail
F920E336MPA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 2.5volts 33uF 2x1.3
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F920E336MPA
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 33 uF Voltage Rating : 2.5 Volts
ESR : 4 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 0805 Case Code - mm : 2012
Height : 1.1 mm Mfr Case Code : P Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : F92
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Capacitance : 33 uF
Tolerance : 20 %
Mfr Case Code : P Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
ESR : 4 Ohms
Height : 1.1 mm