F920G106MAA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volts 10uF 3.2x1.6
product image
F920G106MAA Picture
SeekIC No. : 001088504 Detail
F920G106MAA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volts 10uF 3.2x1.6
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F920G106MAA
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 4 Volts
ESR : 4 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.1 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : F92
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Capacitance : 10 uF
Voltage Rating : 4 Volts
ESR : 4 Ohms
Height : 1.1 mm