F931A336MBA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 33uF 3.5x2.8
product image
F931A336MBA Picture
SeekIC No. : 001084262 Detail
F931A336MBA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10volts 33uF 3.5x2.8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F931A336MBA
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 33 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 1.4 Ohms Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1411 Case Code - mm : 3528
Height : 1.9 mm Mfr Case Code : B Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : F93
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 10 Volts
Packaging : Reel
Capacitance : 33 uF
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Case Code - in : 1411
Case Code - mm : 3528
Mfr Case Code : B Case
Series : F93
ESR : 1.4 Ohms
Height : 1.9 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationF931A336MBA
VendorNichicon (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance33F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%
Package / Case3528-21 (EIA)
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)1.400 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C