F971A106KAA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 10UF 10V 10%
product image
F971A106KAA Picture
SeekIC No. : 001085790 Detail
F971A106KAA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 10UF 10V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F971A106KAA
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 3 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.2 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : F97
Product : Tantalum Solid High Reliability Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
ESR : 3 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Series : F97
Product : Tantalum Solid High Reliability
Capacitance : 10 uF
Height : 1.2 mm