FBA12G12H1A
FAN 12VDC 4.44W 120MM FBA HYDRO
product image
FBA12G12H1A Picture
SeekIC No. : 003441271 Detail
FBA12G12H1A: FAN 12VDC 4.44W 120MM FBA HYDRO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA12G12H1A
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: FBA Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 4.44W
Features: - RPM: 2500 RPM
Noise: 41.5 dB Static Pressure: 0.268 in H2O (66.7 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 103.8 CFM (2.94m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Series: FBA
RPM: 2500 RPM
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Noise: 41.5 dB
Power (Watts): 4.44W
Static Pressure: 0.268 in H2O (66.7 Pa)
Air Flow: 103.8 CFM (2.94m³/min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBA12G12H1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)4.44W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)