FBA12G12M1A
FAN 12VDC 3.36W 120MM FBA HYDRO
product image
FBA12G12M1A Picture
SeekIC No. : 003441242 Detail
FBA12G12M1A: FAN 12VDC 3.36W 120MM FBA HYDRO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA12G12M1A
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 3.36W
Features: - RPM: 2100 RPM
Noise: 35.5 dB Static Pressure: 0.189 in H2O (47.1 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 86.5 CFM (2.45m³/min)
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
RPM: 2100 RPM
Series: FBA
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Power (Watts): 3.36W
Noise: 35.5 dB
Static Pressure: 0.189 in H2O (47.1 Pa)
Air Flow: 86.5 CFM (2.45m³/min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBA12G12M1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)3.36W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)