FBA12G12U1A
FAN 12VDC 7.8W 120MM FBA HYDRO
product image
FBA12G12U1A Picture
SeekIC No. : 003441243 Detail
FBA12G12U1A: FAN 12VDC 7.8W 120MM FBA HYDRO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA12G12U1A
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: FBA Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 6.12W
Features: - RPM: 2750 RPM
Noise: 45.5 dB Static Pressure: 0.313 in H2O (78.0 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 114.7 CFM (3.25m³/min)
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Series: FBA
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Air Flow: 114.7 CFM (3.25m³/min)
Power (Watts): 6.12W
RPM: 2750 RPM
Noise: 45.5 dB
Static Pressure: 0.313 in H2O (78.0 Pa)
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBA12G12U1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)7.8W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)