FBA12G24M1A
FAN 24VDC 2.98W 120MM FBA HYDRO
product image
FBA12G24M1A Picture
SeekIC No. : 003441249 Detail
FBA12G24M1A: FAN 24VDC 2.98W 120MM FBA HYDRO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA12G24M1A
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: FBA Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Voltage - Rated: 24VDC Power (Watts): 2.98W
Features: - RPM: 2100 RPM
Noise: 35.5 dB Static Pressure: 0.189 in H2O (47.1 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 86.5 CFM (2.45m³/min)
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
RPM: 2100 RPM
Series: FBA
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Power (Watts): 2.98W
Noise: 35.5 dB
Static Pressure: 0.189 in H2O (47.1 Pa)
Air Flow: 86.5 CFM (2.45m³/min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBA12G24M1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 24VDC
Power (Watts)2.98W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)