FBR06HA121NA-00
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD RADIAL STR 06 SZ 120OHMS
product image
FBR06HA121NA-00 Picture
SeekIC No. : 001109800 Detail
FBR06HA121NA-00: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD RADIAL STR 06 SZ 120OHMS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBR06HA121NA-00
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 120 Ohms Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Description
Maximum DC Resistance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Package / Case :
Impedance : 120 Ohms
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBR06HA121NA-00
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating7A
Frequency50MHz
Impedance120 Ohm
Number of Lines1
Package / CaseRadial
Mounting TypeThrough Hole
PackagingBulk
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max