FDMS86101A
MOSFET 100V N-Channel PowerTrench MOSFET
product image
FDMS86101A Picture
SeekIC No. : 00152066 Detail
FDMS86101A: MOSFET 100V N-Channel PowerTrench MOSFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FDMS86101A
Mfg:
Fairchild Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Continuous Drain Current : 13 A Resistance Drain-Source RDS (on) : 8 mOhms
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : Power-56 Packaging : Reel
Description
Gate-Source Breakdown Voltage :
Configuration :
Transistor Polarity : N-Channel
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Package / Case : Power-56
Continuous Drain Current : 13 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 8 mOhms