FF200R06YE3
IGBT Modules IGBT 600V 200A
product image
FF200R06YE3 Picture
SeekIC No. : 00141623 Detail
FF200R06YE3: IGBT Modules IGBT 600V 200A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FF200R06YE3
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Dual
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V Continuous Collector Current at 25 C : 220 A
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Description
Collector-Emitter Saturation Voltage :
Gate-Emitter Leakage Current :
Power Dissipation :
Package / Case :
Packaging :
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Product : IGBT Silicon Modules
Configuration : Dual
Continuous Collector Current at 25 C : 220 A