FF300R12KT3
IGBT Modules 1200V 300A DUAL
product image
FF300R12KT3 Picture
SeekIC No. : 00141357 Detail
FF300R12KT3: IGBT Modules 1200V 300A DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FF300R12KT3
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Dual
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V Continuous Collector Current at 25 C : 480 A
Maximum Operating Temperature : + 125 C Package / Case : 62MM
Description
Collector-Emitter Saturation Voltage :
Gate-Emitter Leakage Current :
Power Dissipation :
Packaging :
Product : IGBT Silicon Modules
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Configuration : Dual
Package / Case : 62MM
Continuous Collector Current at 25 C : 480 A