FH10A-30S-1SHB
CONN FPC/FFC 30POS 1MM SMD
product image
FH10A-30S-1SHB Picture
SeekIC No. : 004341499 Detail
FH10A-30S-1SHB: CONN FPC/FFC 30POS 1MM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FH10A-30S-1SHB
Mfg:
Hirose Electric Co Ltd
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationFH10A-30S-1SHB
VendorHirose Electric Co Ltd
CategoryConnectors
Pitch0.039" (1.00mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
FeaturesZero Insertion Force (ZIF)
PackagingBulk
Connector TypeTop Contacts
Number of Positions 30
Locking FeatureSlide Lock
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm