FK2125TZ101C500T
EMI/RFI Suppressors & Ferrites EMI FLTR 0805 100OHMS 30% 50pF 20%
product image
FK2125TZ101C500T Picture
SeekIC No. : 001115683 Detail
FK2125TZ101C500T: EMI/RFI Suppressors & Ferrites EMI FLTR 0805 100OHMS 30% 50pF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FK2125TZ101C500T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : EMI Filters Impedance : 100 Ohms
Tolerance : 30 % Maximum DC Current : 100 mAmps
Maximum DC Resistance : 2 Ohms Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Package / Case : 0805 (2012 metric) Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Impedance : 100 Ohms
Maximum DC Current : 100 mAmps
Product : EMI Filters
Tolerance : 30 %
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Resistance : 2 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFK2125TZ101C500T
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating100mA
Frequency100MHz
Impedance100 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)2.000 Ohm Max