FM28V020-TG
F-RAM 256Kb FRAM 2.0V-3.6V FRAM
product image
FM28V020-TG Picture
SeekIC No. : 00464689 Detail
FM28V020-TG: F-RAM 256Kb FRAM 2.0V-3.6V FRAM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FM28V020-TG
Mfg:
Ramtron
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Memory Size : 256 Kbit Organization : 32 K x 8
Interface : Parallel Operating Supply Voltage : 2 V to 3.6 V
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TSOP-32 Packaging : Tray
Description
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Mounting Style : SMD/SMT
Interface : Parallel
Packaging : Tray
Operating Supply Voltage : 2 V to 3.6 V