FMP100JR-52-0R39
RES 0.39 OHM 1W 5% METAL FILM AX
product image
FMP100JR-52-0R39 Picture
SeekIC No. : 003967069 Detail
FMP100JR-52-0R39: RES 0.39 OHM 1W 5% METAL FILM AX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FMP100JR-52-0R39
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: FMP Processor Series : STM32F050xx
Manufacturer: Yageo Resistance (Ohms): 0.39
Power (Watts): 1W Composition: Metal Film
Features: Flame Proof Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±5% Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) Height: -
Number of Terminations: 2
Description
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Height: -
Number of Terminations: 2
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Composition: Metal Film
Power (Watts): 1W
Features: Flame Proof
Manufacturer: Yageo
Size / Dimension: 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C