FMP100JR-52-0R47
RES 0.47 OHM 1W 5% METAL FILM AX
product image
FMP100JR-52-0R47 Picture
SeekIC No. : 003967070 Detail
FMP100JR-52-0R47: RES 0.47 OHM 1W 5% METAL FILM AX
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FMP100JR-52-0R47
Quick Details
Series: FMP Manufacturer: Yageo
Processor Series : STM32F050xx Resistance (Ohms): 0.47
Power (Watts): 1W Composition: Metal Film
Features: Flame Proof Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±5% Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) Height: -
Number of Terminations: 2
Description
Tolerance: ±5%
Composition: Metal Film
Power (Watts): 1W
Features: Flame Proof
Resistance (Ohms): 0.47
Manufacturer: Yageo
Size / Dimension: 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C