FN1394-10-05-11-QN-0
AC Power Entry Modules 10A INLET FILTERS POWER ENTRY MODULES
product image
FN1394-10-05-11-QN-0 Picture
SeekIC No. : 001691636 Detail
FN1394-10-05-11-QN-0: AC Power Entry Modules 10A INLET FILTERS POWER ENTRY MODULES
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FN1394-10-05-11-QN-0
Mfg:
Schaffner
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Filtered : Yes Filter Type : IEC Inlet Filters
Product : Inlets Current Rating : 10 A
Voltage Rating : 250 VAC Mounting Style : Panel, Screw
Termination Style : Quick Connect Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Connector Type : IEC Inlet Filter
Description
Contact Plating :
Housing Material :
Filtered : Yes
Product : Inlets
Current Rating : 10 A
Filter Type : IEC Inlet Filters
Voltage Rating : 250 VAC
Mounting Style : Panel, Screw
Termination Style : Quick Connect
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationFN1394-10-05-11-QN-0
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
TypeIEC 320-C14 (Male Pins)
Mounting TypePanel Mount, Screw Hole
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Current 10A
Voltage250V