FN9233B-10-06
Power Line Filters 10A 250VAC Medical mounting flanges
product image
FN9233B-10-06 Picture
SeekIC No. : 001698244 Detail
FN9233B-10-06: Power Line Filters 10A 250VAC Medical mounting flanges
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FN9233B-10-06
Mfg:
Schaffner
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Voltage Rating : 250 VoltsAC Current Rating : 10 A
Mounting Style : Flange Termination Style : Faston
Description
Voltage Rating : 250 VoltsAC
Current Rating : 10 A
Mounting Style : Flange
Termination Style : Faston
Parameters:
Technical/Catalog InformationFN9233B-10-06
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
TypeIEC 320-C14 (Male Pins)
Mounting TypePanel Mount, Screw Hole
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Current 10A
Voltage250V