FN9233E-15-06
Power Line Filters 15A 250VAC flanges W/Earth Line Choke
product image
FN9233E-15-06 Picture
SeekIC No. : 001698087 Detail
FN9233E-15-06: Power Line Filters 15A 250VAC flanges W/Earth Line Choke
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FN9233E-15-06
  • 1~25
Quick Details
Voltage Rating : 250 VoltsAC Current Rating : 15 A
Mounting Style : Flange Termination Style : Faston
Description
Voltage Rating : 250 VoltsAC
Current Rating : 15 A
Mounting Style : Flange
Termination Style : Faston
Parameters:
Technical/Catalog InformationFN9233E-15-06
TypeIEC 320-C14 (Male Pins)
Mounting TypePanel Mount, Screw Hole
Termination StyleQuick Connect - .250" (6.3mm)
Current 15A
Voltage250V