FP15R12KT3
IGBT Modules PIM Econo2B 1200V, 15A
product image
FP15R12KT3 Picture
SeekIC No. : 00141391 Detail
FP15R12KT3: IGBT Modules PIM Econo2B 1200V, 15A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FP15R12KT3
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Hex
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V Continuous Collector Current at 25 C : 25 A
Maximum Operating Temperature : + 125 C Package / Case : Econo 2
Description
Collector-Emitter Saturation Voltage :
Gate-Emitter Leakage Current :
Power Dissipation :
Packaging :
Configuration : Hex
Product : IGBT Silicon Modules
Package / Case : Econo 2
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Continuous Collector Current at 25 C : 25 A