FQI10N20LTU
MOSFET
product image
FQI10N20LTU Picture
SeekIC No. : 00165994 Detail
FQI10N20LTU: MOSFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FQI10N20LTU
Mfg:
Fairchild Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 10 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.36 Ohms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : I2PAK Packaging : Rail
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Continuous Drain Current : 10 A
Package / Case : I2PAK
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.36 Ohms