FS70UMH-03
ApplicationMotor control, Lamp control, Solenoid control DC-DC converter, etc.Specifications Symbol Parameter Conditions Ratings Unit VDSS Drain-source voltage VGS = 0V 30 V VGSS Gate-source voltage VDS = 0V ±10 V ID Drain current 70 A IDM Drain current (Pulsed)...
product image
FS70UMH-03 Picture
SeekIC No. : 004344241 Detail
FS70UMH-03: ApplicationMotor control, Lamp control, Solenoid control DC-DC converter, etc.Specifications Symbol Parameter Conditions Ratings Unit VDSS Drain-source voltage VGS = 0V 30 V VGSS...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FS70UMH-03
VDSS Drain-source voltage VGS = 0V
30 V
VGSS Gate-source voltage VDS = 0V
±10 V
ID Drain current   70 A
IDM Drain current (Pulsed)   280 A
IDA Avalanche drain current (Pulsed) L = 30H 70 A
IS Source current   70 A
ISM Source current (Pulsed)   280 A
PD Maximum power dissipation   70 W