FSQ510RJ
Wirewound Resistors - Through Hole FSQ5 10R 5%
product image
FSQ510RJ Picture
SeekIC No. : 001663965 Detail
FSQ510RJ: Wirewound Resistors - Through Hole FSQ5 10R 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FSQ510RJ
Mfg:
TE Connectivity
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 10 Ohms Tolerance : 5 %
Power Rating : 5 Watts Temperature Coefficient : 300 PPM / C
Series : FSQ Termination Style : Axial
Dimensions : 9 mm W x 22 mm L
Description
Operating Temperature Range :
Packaging :
Product :
Termination Style : Axial
Power Rating : 5 Watts
Temperature Coefficient : 300 PPM / C
Tolerance : 5 %
Resistance : 10 Ohms
Series : FSQ
Dimensions : 9 mm W x 22 mm L