FZ400R12KE3S
IGBT Transistors 1200V 400A SINGLE
product image
FZ400R12KE3S Picture
SeekIC No. : 00143146 Detail
FZ400R12KE3S: IGBT Transistors 1200V 400A SINGLE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FZ400R12KE3S
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Package / Case : IS5a ( 62 mm )
Description
Configuration :
Collector- Emitter Voltage VCEO Max :
Collector-Emitter Saturation Voltage :
Maximum Gate Emitter Voltage :
Continuous Collector Current at 25 C :
Gate-Emitter Leakage Current :
Power Dissipation :
Maximum Operating Temperature :
Packaging :