G2R-14-AC120
General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay SPDT 120VAC Sealed
product image
G2R-14-AC120 Picture
SeekIC No. : 002549563 Detail
G2R-14-AC120: General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay SPDT 120VAC Sealed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G2R-14-AC120
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : SPDT Coil Voltage : 120 VAC
Coil Resistance : 6.5 K Ohms Coil Current : 7.5 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Alloy
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Contact Material : Silver Alloy
Coil Voltage : 120 VAC
Contact Form : SPDT
Mounting Style : Through Hole
Coil Resistance : 6.5 K Ohms
Coil Current : 7.5 mA