G3NA-205B-AC200-240
Solid State Relays 200-240VAC/240VAC 5A
product image
G3NA-205B-AC200-240 Picture
SeekIC No. : 0090713 Detail
G3NA-205B-AC200-240: Solid State Relays 200-240VAC/240VAC 5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3NA-205B-AC200-240
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Control Voltage Range : 200 VAC to 240 VAC
Load Voltage Rating : 240 V Load Current Rating : 5 A
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Output Device : Triac
Description
Mounting Style :
Package / Case :
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Product Type : Industrial Mount
Load Current Rating : 5 A
Output Device : Triac
Control Voltage Range : 200 VAC to 240 VAC
Load Voltage Rating : 240 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationG3NA-205B-AC200-240
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CasePUK
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current5A
Voltage - Input200 ~ 240VAC
Voltage - Load19 ~ 264 V