G3PE-225-B-DC12-24
RELAY SSR 25A 12-24VDC ZEROCROSS
product image
G3PE-225-B-DC12-24 Picture
SeekIC No. : 003832463 Detail
G3PE-225-B-DC12-24: RELAY SSR 25A 12-24VDC ZEROCROSS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3PE-225-B-DC12-24
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: G3PE Manufacturer: Omron Electronics Inc-IA Div
Circuit: SPST-NO (1 Form A) Output Type: AC, Zero Cross
On-State Resistance: - Load Current: 25A
Voltage - Input: 12 ~ 24VDC Voltage - Load: 100 ~ 240 V
Mounting Type: DIN Rail Package / Case : PQFP-64
Termination Style: Screw Terminal Package / Case: SSR with Integrated Heat Sink
Supplier Device Package: - Packaging: Bulk
Description
Circuit: SPST-NO (1 Form A)
Relay Type: Relay
Output Type: AC, Zero Cross
On-State Resistance: -
Termination Style: Screw Terminal
Supplier Device Package: -
Packaging: Bulk
Load Current: 25A
Manufacturer: Omron Electronics Inc-IA Div
Mounting Type: DIN Rail
Voltage - Load: 100 ~ 240 V
Package / Case: SSR with Integrated Heat Sink
Series: G3PE
Voltage - Input: 12 ~ 24VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationG3PE-225-B-DC12-24
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Mounting TypeDIN Rail
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current25A
Voltage - Input12 ~ 24VDC
Voltage - Load100 ~ 240 V