G3VM-401DY
Solid State Relays 400V, SPST-NO, SMD4 SMT 120mA 17ohm 80pF
product image
G3VM-401DY Picture
SeekIC No. : 0090671 Detail
G3VM-401DY: Solid State Relays 400V, SPST-NO, SMD4 SMT 120mA 17ohm 80pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3VM-401DY
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : PCB Mount Mounting Style : SMD/SMT
Control Voltage Range : 1.45 V to 1.75 V Load Voltage Rating : 400 V
Load Current Rating : 120 mA Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : MOSFET Package / Case : SMD-4
Description
Product Type : PCB Mount
Mounting Style : SMD/SMT
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Output Device : MOSFET
Load Current Rating : 120 mA
Load Voltage Rating : 400 V
Control Voltage Range : 1.45 V to 1.75 V