G5A-234P-FC-DC24
Low Signal Relays - PCB LOW SIGNAL RELAY
product image
G5A-234P-FC-DC24 Picture
SeekIC No. : 002572178 Detail
G5A-234P-FC-DC24: Low Signal Relays - PCB LOW SIGNAL RELAY
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G5A-234P-FC-DC24
Mfg:
Omron Electronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Maximum Switching Current :
Coil Current :
Coil Type :
Power Consumption :
Termination Style :
Isolation :
Insertion Loss :
Parameters:
Technical/Catalog InformationG5A-234P-FC-DC24
VendorOmron Electronics Inc-ECB Div
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitDPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage1A @ 30VDC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)16.8 VDC
Coil Current8.3mA