G5AK-234P-DC24
Low Signal Relays - PCB STD DPDT SEALD 24VDC Latching
product image
G5AK-234P-DC24 Picture
SeekIC No. : 002572017 Detail
G5AK-234P-DC24: Low Signal Relays - PCB STD DPDT SEALD 24VDC Latching
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G5AK-234P-DC24
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 24 VDC
Maximum Switching Current : 1 A Coil Current : 8.3 mA
Coil Type : Dual Latching Power Consumption : 200 mW
Termination Style : Solder Pin
Description
Contact Current Rating :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Coil Type : Dual Latching
Power Consumption : 200 mW
Maximum Switching Current : 1 A
Coil Voltage : 24 VDC
Termination Style : Solder Pin
Coil Current : 8.3 mA