G5CA-1A4-DC24
General Purpose / Industrial Relays Sealed SPST-NO 24VDC
product image
G5CA-1A4-DC24 Picture
SeekIC No. : 002548451 Detail
G5CA-1A4-DC24: General Purpose / Industrial Relays Sealed SPST-NO 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G5CA-1A4-DC24
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 24 VDC
Coil Resistance : 2880 Ohms Coil Current : 10 A
Mounting Style : PCB Contact Material : Silver Alloy
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Material : Silver Alloy
Mounting Style : PCB
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Current : 10 A
Coil Resistance : 2880 Ohms