G5LE-1-SDC24
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
product image
G5LE-1-SDC24 Picture
SeekIC No. : 003828785 Detail
G5LE-1-SDC24: RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G5LE-1-SDC24
Coil Current: 16.7mA Coil Voltage: 24VDC
Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 10A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 18 VDC Turn Off Voltage (Min): 2.4 VDC
Features: Insulation - Class B, Sealed - Flux Protection Mounting Type: Through Hole
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 10A
Packaging: Bulk
Coil Voltage: 24VDC
Turn Off Voltage (Min): 2.4 VDC
Turn On Voltage (Max): 18 VDC
Coil Current: 16.7mA
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Series: G5LE
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max