G5NB-1A-E-DC12
General Purpose / Industrial Relays SPST-NO Flux-Tight 12VDC High-Capacity
product image
G5NB-1A-E-DC12 Picture
SeekIC No. : 002548814 Detail
G5NB-1A-E-DC12: General Purpose / Industrial Relays SPST-NO Flux-Tight 12VDC High-Capacity
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G5NB-1A-E-DC12
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 720 Ohms Coil Current : 16.7 mA
Mounting Style : SMD/SMT
Description
Contact Current Rating :
Switching Voltage :
Contact Material :
Mounting Style : SMD/SMT
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Resistance : 720 Ohms
Coil Current : 16.7 mA