G5V-2-H-DC12
High Frequency / RF Relays ThruHole Sealed 2A DPDT 12VDC 360mW
product image
G5V-2-H-DC12 Picture
SeekIC No. : 002572763 Detail
G5V-2-H-DC12: High Frequency / RF Relays ThruHole Sealed 2A DPDT 12VDC 360mW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G5V-2-H-DC12
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 12 VDC
Coil Type : Non-Latching Power Consumption : 360 mW
Termination Style : Solder Pin
Description
Contact Current Rating :
Frequency :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Coil Type : Non-Latching
Coil Voltage : 12 VDC
Termination Style : Solder Pin
Power Consumption : 360 mW
Parameters:
Technical/Catalog InformationG5V-2-H-DC12
Termination StylePC Pin
CircuitDPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage2A @ 30VDC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)0.6 VDC
Control On Voltage (Max)9 VDC
Coil Current30mA