G6A-274P-ST27-USDC48
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V
product image
G6A-274P-ST27-USDC48 Picture
SeekIC No. : 003831484 Detail
G6A-274P-ST27-USDC48: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6A-274P-ST27-USDC48
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Series: G6A Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Processor Series : HCS12X Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching Coil Current: -
Coil Voltage: 48VDC Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2A Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Turn On Voltage (Max): - Turn Off Voltage (Min): 4.8 VDC
Features: - Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Description
Coil Type: Non Latching
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Relay Type: General Purpose
Features: -
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pin
Packaging: Tube
Coil Current: -
Turn On Voltage (Max): -
Manufacturer: Omron Electronics Inc-EMC Div
Coil Voltage: 48VDC
Turn Off Voltage (Min): 4.8 VDC