G6A-274P-ST40-US-DC48
High Frequency / RF Relays ThruHl NoLatch LoSns DPDT 48VDC 400mW 2A
product image
G6A-274P-ST40-US-DC48 Picture
SeekIC No. : 002572737 Detail
G6A-274P-ST40-US-DC48: High Frequency / RF Relays ThruHl NoLatch LoSns DPDT 48VDC 400mW 2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6A-274P-ST40-US-DC48
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 48 VDC
Coil Type : Non-Latching Power Consumption : 400 mW
Termination Style : Solder Pin
Description
Contact Current Rating :
Frequency :
Isolation :
Insertion Loss :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Coil Type : Non-Latching
Power Consumption : 400 mW
Termination Style : Solder Pin
Coil Voltage : 48 VDC