G6BK-1114P-1-US-DC12
General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay
product image
G6BK-1114P-1-US-DC12 Picture
SeekIC No. : 002548000 Detail
G6BK-1114P-1-US-DC12: General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6BK-1114P-1-US-DC12
Mfg:
Omron Electronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Contact Current Rating : 5 A
Coil Voltage : 12 VDC Coil Resistance : 720 Ohms
Coil Current : 16.7 mA Mounting Style : SMD/SMT
Contact Material : Silver Alloy
Description
Switching Voltage :
Mounting Style : SMD/SMT
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Contact Current Rating : 5 A
Coil Resistance : 720 Ohms
Coil Current : 16.7 mA