G6CK-1117P-US-DC12
General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay
product image
G6CK-1117P-US-DC12 Picture
SeekIC No. : 002553152 Detail
G6CK-1117P-US-DC12: General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6CK-1117P-US-DC12
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 VDC
Contact Current Rating :
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6CK-1117P-US-DC12
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage10A @ 250VAC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)-
Control On Voltage (Max)8.4 VDC
Coil Current23.3mA