G6CK-2114P-US-DC12
General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay
product image
G6CK-2114P-US-DC12 Picture
SeekIC No. : 002548349 Detail
G6CK-2114P-US-DC12: General Purpose / Industrial Relays Power PCB Relay
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G6CK-2114P-US-DC12
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO), 1 Form B (SPST-NC) Contact Current Rating : 8 A
Coil Voltage : 12 VDC Coil Resistance : 514 Ohms
Coil Current : 23.3 mA Mounting Style : SMD/SMT
Contact Material : Silver Alloy
Description
Switching Voltage :
Mounting Style : SMD/SMT
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Current Rating : 8 A
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO), 1 Form B (SPST-NC)
Coil Current : 23.3 mA
Coil Resistance : 514 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationG6CK-2114P-US-DC12
Termination StylePC Pin
CircuitDPST-NO/NC (1 Form A and B)
Contact Rating @ Voltage8A @ 250VAC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)-
Control On Voltage (Max)8.4 VDC
Coil Current23.3mA